Filtruoti pagal

Kaina

Kaina

  • 14,00 € - 15,00 €

Aktyvūs filtrai

Veidrodiniai fotoaparatai – šiais laikais tai labiau pažengusių mėgėjų bei profesionalų įranga. Veidrodinis fotoaparatas asocijuojasi su kokybės ženklu. Veidrodinio fotoaparato galimybės yra praktiškai neribotos. Vienintelis dalykas kas riboją veidrodinį fotoaparatą tai prastas objektyvas ir galbūt Jūsų kišenė :) Po daug metų trukusios konkurencijos šiai dienai yra likę du pagrindiniai veidrodinių fotoaparatų gamintojai, tai Canon ir Nikon. Kad ir ką pasirinksite – tikrai nepasigailėsite.
Jei kalbėti tiksliau, tai šie fotoaparatai pilnai vadinasi skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai. Kadangi paprastas mechaninis veidrodinis fotoaparatas skaičiuoja jau apie 100 metų ir mums labiau žinomas tiesiog kaip juostinis fotoaparatas. Du esminiai dalykai kurie pasikeitė tai vietoj juostelės atsirado matrica į kurią fiksuojamas vaizdas ir elektronika, kuri valdo fotoaparatą ir objektyvą. Toliau pats fotografavimo principas išliko tas pats. Kaip ir prieš 100 metų taip ir dabar išliko 3 pagrindiniai fotografijos terminai – tai išlaikymas, diafragma, ISO. Visą tai galite išbandyti ir išmokti ant bet kokio veidrodinio fotoaparato.
O dabar pakalbėkime apie techninę veidrodinių fotoaparatų pusę bei suskirstykime juos į grupes.
Labai dažnai išgirstamas klausimas yra: kodėl vienas fotoaparatas kainuoja tarkim 500€, o kitas to pačio gamintojo 1000€ nors pagal techninė specifikaciją jie beveik vienodi ? Taip, iš pirmo žvilgsnio dažnai ir mums taip pasirodo, tačiau labiau pasigilinus ir pabandžius visada atsiranda pastebimi skirtumai kurių nesimato žiūrint techninę specifikaciją, bet tai nulemią didelę dalį kainos. Dažniausiai žmonės apie tai nepagalvoją, nes jiems svarbiausiai atrodo raiška (megapikseliai), ISO, galbūt greitis, filmavimas ir daugmaž viskas. O visi pamirštą pagalvoti apie korpusą, fokusavimo taškus, jungtis, naudojamos baterijos modelį ir pan. Tarkim korpusas gali būti plastmasinis arba metalizuotas. Fokusavimo taškai irgi svarbus momentas, kuo jų daugiau tuo fotoaparatas greičiau sufokusuos vaizdą, ypač tai jaučiasi prastame apšvietime. Jei nusipirkote pigiausią veidrodinį fotoaparatą ir vėliau sugalvojo pabandyti filmuoti su kokybiški garsu, deja, bet jau per vėlu, nes jūsų fotoaparatas neturi garso išvesties. Todėl apie viską reikia pagalvoti iš anksto.


Veidrodinių fotoaparatų skirstymas.
Mėgėjiški – tai nepilno kadro (APS-C) fotoaparatai, sukurti žmonėms, kurie nori išbandyti veidrodinio fotoaparato privalumus, tačiau nepretenduojantys į profesionalių fotografų segmentą. Tarp populiariausių šios kategorijos fotoaparatų yra šie modeliai: Canon 2000D, Canon 4000D, Nikon D3500 arba Nikon D5600. 
Šių fotoaparatų be objektyvo kainą svyruoja 250€-700€ ribose.
Pusiau profesionalūs – tai taip pat (dažniausiai) nepilno kadro fotoaparatai, tačiau skirti jau labiau pažengusiems vartotojams. Dažnu atveju šie fotoaparatai turi geresnį korpusą, daugiau jungčių, didesnį kadrų suveikimo skaičių, naudoją galingesnę bateriją ir pan. Pusiau profesionalių fotoaparatų (be objektyvo) kainos svyruoja nuo 700€ iki 1500€. Tarp populiariausių šios kategorijos fotoaparatų yra šie modeliai: Nikon D7500, Nikon D500, Canon 90D arba Canon 7D mark II.
Profesionalūs – šiai kategorijai priklauso praktiškai visi pilno kadro (Full frame) fotoaparatai. Pagrindinis skirtumas nuo pirmų dviejų kategorijų tai matricos dydis, kuris suteikia nuotraukai daugiau gylio, dinaminio diapazono, lengviau dirbti prastame apšvietime ir pan. Dar vienas esminis skirtumas tarp mėgėjiškų ir pusiau profesionalių fotoaparatų, tai, kad yra naudojami skirtingi objektyvai. Tad jei turėjote mėgėjišką veidrodinį fotoaparatą, greičiausiai šis objektyvas nebetiks ant profesionalaus fotoaparato ir atvirkščiai.
Tiesa dalis objektyvų teoriškai tinka ir pilnam kadrui ir APS-C sistemai, bet gamykliškai kiekvienas objektyvas yra kuriamas arba vienai arba kitai sistemai ir jo geriausios savybės atsiskleis tik naudojant pagal gamintojo nurodytą paskirtį. Profesionalių fotoaparatų kainos prasideda nuo 1200€ iki 7000€. Tarp populiariausių modelių yra: Nikon D750, Nikon D850, Canon 6D mark II arba 5D mark IV