Filtruoti pagal

Kaina

Kaina

  • 17,00 € - 10 187,00 €

Prekės ženklas

Prekės ženklas

Prieinamumas

Prieinamumas

Aktyvūs filtrai

Sisteminiai fotoaparatai – tai pati naujausia fotoaparatų grupė, siekianti vos 10 metų. Pirmieji masinei rinkai skirtą sisteminį fotoaparatą sukūrė Olympus gamintojas. Šių fotoaparatų tikslas - rasti aukso vidurį tarp skaitmeninio ir veidrodinio fotoaparato. Pagrindiniai sisteminių fotoaparatų privalumai: geresnė kokybė nei skaitmeninių fotoaparatų bei mažesnis dydis nei veidrodinių fotoaparatų. Visgi sisteminiai fotoaparatai yra arčiau veidrodinių fotoaparatų grupės, nes galite keisti objektyvus ir fotoaparatą prisitaikyti pagal savo norus. Šiandien fotografuosite portretą – vienas objektyvas, ryt važiuosite į gamtą – kitas objektyvas. Ir tai tikrai puiki alternatyvą veidrodiniam fotoaparatui. Esminis skirtumas tarp sisteminio ir veidrodinio fotoaparatų yra tai, kad veidrodinis fotoaparatas fokusavo prizmės ir veidrodžio pagalba, o sisteminis fokusuoja tiesiai į matrica bet objektyvą, todėl sisteminiai fotoaparatai turi elektroninį vaizdo ieškiklį. Atsisakydami prizmės ir veidrodėlio sisteminį fotoaparatą leido padaryti kur kas mažesnį ir lengvesnį. Jau praėjo tie laikai kai visi turistai ant kaklo nešiojosi 2-3kg. sverianti veidrodinį fotoaparatą su objektyvų. Tiesiog anksčiau nebuvo kito pasirinkimo, dabar yra – tai sisteminis fotoaparatas. O kokį sisteminį fotoaparatą rinktis ?
Sisteminių fotoaparatų skirstymas.
Iš tikro nėra oficialaus sisteminių fotoaparatų skirstymo, bet mes pamėginsime atrūšiuoti pagal poreikius.
Esu mėgėjas, kuris nori geros kokybės – tada reikėtų žvalgytis į Sony A5*** arba A6*** klasę, taip pat į Olympus bei Panasonic sisteminius fotoaparatus. Beje vienas pastebėjimas, kad tiek Olympus tiek Panasonic naudoją tokią pat objektyvo jungtį todėl abiem tinka tiek Olympus tiek Panasonic objektyvai.
Taip pat puikiai tinka ir Canon EOS-M serijos fotoaparatai. Visi šie modeliai turi pagrindinį sisteminių fotoaparatų privalumą, tai nedidelis dydis lyginant su veidrodiniais fotoaparatais.

Esu profesionalas – tokių atvejų yra 4 galimi variantai. Tai Sony R, Nikon Z, Canon R ar Panasonic S serija. Daugumą jų naudoją pilno kadro sensorių, kas savaimę aišku profesionalui yra būtina. Jei prieš tai naudojote savo Canon ar Nikon veidrodinio fotoaparato objektyvus, juos puikiai galėsite ir toliau naudoti ant to pačio gamintojo sisteminio fotoaparato su specialiu adapterių, kuris dažnai būną komplekte.

Fotoaparatą noriu naudoti video darbams – puiku, Jums reikės 4 funkcijų, kurias privalo turėti sisteminis fotoaparatas norint profesionaliai filmuoti. Tai vartomas ekranas (patogesniam darbui), stabilizacija (siekiant išvengti vaizdo drebėjimo), mikrofono jungties (geresniam garsui) ir 4K filmavimas (norint neatsilikti nuo šių dienų kokybės).



Reikia pagalbos renkantis ? Laukiam Jūsų žinutės :)